Czemuż doskonały żwirek dla kota jest właściwie ważny?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to niezbędne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją wielorakie rodzaje żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich nadaje się także do kuwety odkrytej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotka posiada taki defekt, że nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu niedaleko kuwety oraz rozsiewaniu po domu przez kota.
kliknij tutaj aby zamówić dobry żwirek silikonowy

Który żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piach. Jednakże na rynku są widoczne odmienne żwirki dla kotka, o wiele korzystniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają zwyczajny piach. Są przydatne dla kotów, które systematycznie idą na zewnątrz oraz ubóstwiają gmerać w ziemi. Takie koty pragną mieć w kuwecie cokolwiek znanego.

A taki żwirek dla kotka niesłychanie błyskawicznie zaczyna odrażająco pachnieć, ponieważ nie ma opcji rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Natomiast ów większy i dodatkowo cięższy jest mniej użyteczny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, jaką można bezboleśnie usunąć z kuwety bez konieczności rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe albo zapachowe. Asortyment zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, trafne żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odpady na bieżąco, zaś cały żwirek podmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest mocno niezawodny.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym miejscu, aby woda z moczu nieskomplikowanie wyparowała. Nadzwyczaj renomowane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wyrzucać go do toalety. Taki żwirek właściwie redukuje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, że najbardziej ze wszelkich żwirków roznosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba myć po każdym oddaniu moczu przez kota.

Absorbery smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dodawać w drobnej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że posiadają dodatkowo zalety bakteriobójcze.