Czy dobór rasy psa ma znaczenie?

To, że pies jest najznakomitszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Tenże futrzasty przyjaciel, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo warunki, w których rezyduje. Dla niego liczy się jedynie przychylne spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Kiedy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup albo adopcję pieska, bardzo często chociażby nie pomyślą nad wyborem tej rozsądnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom oraz stylowi życia. Stan szczeniaka i jego rozkoszny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies bardzo łatwo rośnie i gospodarz nawet nie odnotuje, w jaki sposób przemienia się w dojrzałego psa, którego stan nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek jest wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wdzięcznych oczek i także zabawnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, trzeba dokładnie zapoznać się z jego rasą, aby razem z nim stanowić zwarty oraz szczęśliwy związek. Psiaczki wymagające wiele ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, trzeba mieć wiedzę, iż to niezwykle ruchliwe zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły sąsiedztwo, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tutaj pieski małe, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i wakacji.

Natomiast niewielkie czworonogi mimo własnego cudownego wyglądu, nie zapewnią komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością spowodują lęk i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domku przebywają małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela posiadania adekwatnych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują odpowiedniej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich rasami, żeby trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami oraz stylem życia człowieka, gdyż jedynie wtedy więź z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

mokra karma dla kota hurtownia