Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być wyborną okazją, żeby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, aby zrelaksować się, jednocześnie ofiarując zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłonależy uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób można ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością i niewysoką ceną. Są dostępne dla ras psów wielu gabarytów, dzięki czemu łatwo kupimy średnicę dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie na kleszcze i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają kompleksową obronę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest większa ochrona, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić psa podczas wakacyjnej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla psa.

szelki dla psa