Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla ilustracji kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, aby łatwiej podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera brudy do kontenera, czy do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje na dół. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które gęsto sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, że może wytwarzać kłopot przy wejściu. skoro kot już ukończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, w tym celu, byleby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kocię uwielbia kopać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było na górze napisane – należy uważać, bowiem wybrane kocięta nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w którym można włożyć do środka kuwetę, gdy nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Wskazane jest co więcej zaopatrzyć się w wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

żwirek dla kota