Szelki dla małego psa – najistotniejsze dane

Sportowe szelki dla psiska

Z psiakiem możemy uprawiać różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to być od razu specjalistyczny sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego pomocne będą profesjonalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla psiaka zrobione są tak, aby zagwarantować psiakowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów wolno używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednakże lepiej jest stosować szczególne szelki przeznaczone do gonienia z psiakiem bądź przejażdżki na rowerze.
legowiska najlepszych światowych marek zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer tworzy oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to zatem szelki dobrze wpasowane do figury psiaka, zapewniają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie przesuwają się w czasie biegu i także nie przynoszą zranień. Szelki dla psiaka Line mogą być używane zarówno na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są to szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla psiaka to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to zatem zestawienie tradycyjnych szelek typu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka także najlepiej sprawdzają się w dogtrekkingu, wszak można uprawiać w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można ogromnie dobrze przystosować do wymiarów pieska, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozkładają symetrycznie siłę, z jaką czworonóg szarpie, zezwalając mu na wygodną i także efektywną pracę oraz lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są wygodne i dodatkowo elastyczne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do mocowania psa na spacer, pozostałe do przyczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze bądź dalekiej podróży.

Marka Sali tworzy też specyficzne szelki dla psa „norweskie”, które też sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla psiaków, które za silnie nie ciągną i także dobrze postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psa sportowe więc to również Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem również wielofunkcyjne szelki, wolno nakładać je czworonogowi na codzienne spacery, a też używać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i także wygodne, ich właściwością jest jeszcze natychmiastowe i dodatkowo lekkie zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeśli planujemy uprawiać sport z psem musimy kupić dla niego poprawne, użyteczne i dodatkowo dostosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.