Twój kotek psuje sprzęty? Drapaki dla kotków

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego normalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Gdy Twój kot ma słabość do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi oraz fotele, rozwiązaniem może być dobrany do jego spraw drapak.
Jedne typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i praktycznością, zaś wybór istnieje naprawdę szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są powszechne zasady wybierania tego rodzaju wyposażeń oraz w jaki sposób dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Kot ścierając pazurki wykorzystuje do tegoż ogromną część własnej siły, i cielsko zagina w mocny łuk. Takie nastawienie powoduje, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim długotrwały, tak by nie zagroził swemu kotu. Świetnym rozwiązaniem są np. elementy przyczepione do ściany, jakie dźwigają duży nacisk i dodatkowo stanowią wspaniałą propozycję, nawet dla dorosłych pupilów. Szukając drapak przetestuj, czy jest podparty na mocnej podstawie i także czy strona spodnia idealnie lgnie do ziemi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę zalecenia producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotka przeznaczony jest określony przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tymże silniejszy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być doprawdy solidny.

Uzgodniona wysokość

Obojętnie od tego, czy bierzesz drapak w markecie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj by dostosować jego rozmiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość winna być przystosowana do wielkości kota, właśnie aby mógł on wyprostować łapki oraz wyciągnąć cielsko. Pupile rasy dużej potrzebują specjalistycznych, ogromnych dodatków, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się typowym produktem; możemy także zakupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Jakość a wykorzystane środki

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być sporządzony z wysokiej jakości materiałów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki wybór obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów drapaków w przeróżnej formie. Owe najnormalniejsze to deska przykryta specyficznym sznurem, nadzwyczaj kosztowne wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Istnieją też drapaki, wykonane tak, aby pełnić równocześnie
rolę legowiska oraz które obite są wytrzymałą, lecz lekką gąbką.
najlepsze drapaki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być również ładny, jak również prosty. Taki przedmiot potrafi zostać dekoracją domu i doskonałym terenem rozrywek dla naszego kota. Mocno poszerzone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są również legowiskiem i dodatkowo miejscem do gier. Takie podejście doskonale sprawdzi się, jeżeli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, a chociażby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Szeroki asortyment rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że każdy posiadacz pupila odszuka w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i także stworzy radość pupila.